آخرین خبرها

?درصد های مختلف وینیل استات در کوپلیمر اتیلن وینیل استات چه تاثیری بر خواص دارد؟

۱ . پلاستیک گرمانرمی است که از طریق Poly (Ethylene-co-Vinylacetate) پلیمریزاسیون نامنظم به دست میآید. بنابر میزان وینیل است شرکت کننده در زنجیرملکولی این ترکیب محصول ساخته شده میتواند از خود رفتار پلاستیکی یا لاستیکی نشاندهد به عنوان مثال در ترکیبات بالای وینیل استاتپلیمر رفتار لاستیکی از خود نشان میدهد ولی شبیهبه پی وی سی شکل دهی میشود.

۲ .  میزان وینیل استات در EVA صنعتی از ۱۰% مولی به بالاست دردرصدهای۱۵-۱۰ (پلاستیک رفتاری شبیه به PVC نرم شده از خود نشان میدهد. هر چقدر میزان وینیل استاتبیشتر باشد استعداد بلورینگی پلیمر کمتر و خواص لاستیکی آن افزایش می یابد.اگر درصد وینیل استات بین ۳۰تا ۶۰ درصد باشد,حالت لاستیکی در کوپلیمر پیدا می شودکه در این حالت گاهی اوقات آن رایا الاستومر گرمانرم نیز می خوانند.

۳ . نوعی از لاستیک EVA توسط شرکت Bayer آلمان تولیدمیشود بانام تجاری است از ویژگی های برجسته این لاستیک میتوان به پایداری زیاد که دارای ۴۵% وینیل استات ا ز ویژگی های برجسته این لاستیک۴۵۰Levapren میتوان به پایداری زیادآن در برابر گاز ازن واشعه ی فرابنفش خورشیدمقاومت بالای آن در برابر هوای داغ و مانای فشارکم حتی در دمای بالابرجهندگی و انعطاف پذیری زیاد آن در گستره وسیعی از درجه حرارت,را نام برد .

۴ . درصدهای خیلی پایین وینیل استات ۳% در این کوپلیمرخواصی شبیه به پلی اتیلن سبک را درآن به وجود می آورد. EVA الاستومری است که علاوه بر مصارف لاستیکی, برای بهبود خواص چسب های گرماذوبو چسب های حساس به فشار نیز به کاربردمیشود.فرآیند پخت این کوپلیمر لاستیکیفرآیند پخت این کوپلیمر لاستیکی توسط پراکسیدها انجام میشود, معمولا از دی کیومیل پراکساید,دی ترشیری بیوتیل پراکساید و یا ترشیری بیوتیل کیومیل پراکساید برای ایجاد اتصالات عرضی این لاستیک استفاده میشود.

برگرفته از کتاب آشنایی با دانش و فرایند های پلیمری 

 

آشنایی بادانش پلیمرهاواصطلاحات بنیادی

 

درباره‌ی پلیمر سبز

همچنین ببینید

۳ نکته برای کسانی که موفق نشدند در دوره گرانول سازی شرکت کنند

دوستانی که موفق به حضور در کارگاه گرانولسازی نشدند در این جا به ۳ موضوع …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آموزش رایگان از آسیاب تا گرانول

close-link