آخرین خبرها

7.پاسخ 7 سوال برای شروع بازیافت پلاستیک

 1. آیا آسیاب دستگاه ساده ای است؟
  برخلاف آنچه معمول است که آسیاب را دستگاه ساده ای می پندارند. آسیاب دستگاه بسیار مهمی در بازیافت است یک خط بازیافت 100 کیلو وات برق مصرف می نماید که نصف آن بوسیله آسیاب مصرف می گردد. بنابراین بیشترین فشار کار در خط بازیافت روی آسیاب اعمال می شود. به دلیل نوع ارتباطی که با کارگاههای بازیافت داریم بیشترین تلفات و صدمات نیز از این قسمت است. برای مثال پرت شدن تیغه ها در اثر ورود آهن به آسیابها و یا جداشدن لنگ در آسیاب ها دست دوم و یا مشکلاتی که هنگام تیز کردن تیغه ها بوجود می آید.

 2. ضایعات پلاستیک را بصورت زنده بفروشیم یا آسیاب کنیم؟
  حمل و نقل ضایعات پلاستیک به دلیل حجیم بودن برای فروشنده بسیار هزینه بر است خصوصا در حال حاضر که هزینه حمل با فروشنده است لذا سعی کنید یا بصورت پرس و یا بصورت آسیاب شده بفروشید و در صورت توسعه کار اگر خود ماشین حمل و نقل داشته باشید هزینه ها کاهش می یابد. البته برای شهر خود می توانید ضایعات را بصورت زنده به فروشید.

 3. برای شروع چه دستگاههای باید داشته باشیم؟
  ساده ترین دستگاه برای شروع پرس عمودی ,آسیاب و تسمه نقاله می باشد. برای شروع, آسیاب دهنه 60 و یا پرس عمودی برای پرس کردن کافی است ظرفیت هر دو 2-3 تن در روز است.تسمه نقاله عرض 60-80 . در مورد آسیاب اگر سبد را هم می خواهید آسیاب کنید از دهنه 80 شروع کنید. اگر ضایعات غیر پلاستیک نظیر کاغذ و قوطی آلومینیوم نیز در بار خود دارید دستگاه پرس برای آسیاب الویت بیشتری دارد.

 4. آیا لازم است دستگاهها هر روز تنظیم شود؟
  هر روز قبل از شروع کار با دستگاه از تنظیم بودن دستگاهها مطمئن باشید مثلا آسیاب از تیز بودن و شل نبودن تیغه ها و یا پرس از تنظیم بودن جک.در واقع این دو دستگاه ابزار اولیه کار شما هستند که زودتر می توانند ضایعات خریداری شده شما را به دست مشتری برسانند.

 5. آیا لازم است مشاوره برای شروع در بازیافت پلاستیک ها بگیریم ؟
  یک اشتباهی که خریداران دستگاه بازیافت می کنند این است که تنها به قیمت نهایی دستگاهها توجه می کنند. در حالی که سازندگان مختلف از آهن آلات و طراحی های مختلف و قدرت موتور های مختلف استفاده می کنند. بنابراین خریدار دستگاه حتما باید به مشخصات فنی توجه نماید. مشخصات آن را به یک متخصص داده تا از خوب بودن دستگاه شما را مطمئن سازد.از قبیل نوع تیغ ها ,داشتن دو لنگ و نوع برق مصرفی الکتروموتور ,ظرفیت واقعی ,جنس تیغه ها و نحوه اتصال تیغه ,امنیت و هرچه اطلاعات جزیی تر باشد به کیفیت بهتر نزدیک تر می شوید.

 6. چه مواردی را برای شروع بازیافت پلاستیک ها می بایست بدانیم ؟

  برای شروع باید 7 کد از پلاستیکها و سیستمهای جداسازی را بدانید این موضوع باعث می شود زمان کمتری صرف نمایید تا در حین کار بیاموزید. شناسایی پلاستیکها نیز از مواردی ضروری است که حتما باید مطالعه نمایید. پلاستیک ها بازیافتی پتPET ,لاک, بادی ,چهاررنگ) که از جنس PP , PE می باشند ) های ایمپکت,ای بی اس,اولترامید و طلق و پلی کربنات.

آیا خرید آسیاب دسته دوم باعث کاهش هزینه ها می گردد؟
متاسفانه برای شروع فعالیت در بازیافت بسیاری از افراد پیشنهاد می دهند که برای شروع یک دستگاه آسیاب دسته دوم خریداری نمایند تا اگر متضرر شدند تنها به اندازه یک آسیاب دسته دوم متضرر شوند در حالی که این مشاوره بسیار اشتباه است زیرا از یک آسیاب دسته دوم آنقدر کار کشیده شده است که دیگر توانی ندارد و خریدار دوم آسیاب دسته دوم باید چند برابر هزینه نماید تا بتواند با آن کار کند و از طرف دیگر فرسودگی آسیاب دسته دوم سبب ایمنی پایین دستگاه و در نتیجه ممکن است باعث دیه برای خریدار دوم گردد.

 

 

 

 

 

درباره‌ی پلیمر سبز

همچنین ببینید

3 نکته برای کسانی که موفق نشدند در دوره گرانول سازی شرکت کنند

دوستانی که موفق به حضور در کارگاه گرانولسازی نشدند در این جا به 3 موضوع …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *