آخرین خبرها

اگر این 7 مشکل را دارید!

 

jdhbc

 آزمایش روی مواد خام اولیه:

کنترل کیفیت یک قطعه از زمان خرید مواد نو پتروشیمی شروع و تا انجام فرایند اختلاط با افزودنی های مورد نظر به شکل پودر یا مستربچ و در نهایت شکل دهی کامل یک قطعه از طریق فرایندهای تزریق,تولید فیلم و یا ورق ,تولید قطعه بادی نظیر بطری و غیره ادامه می یابد. بنابراین در تمامی این موارد بایست کنترل کیفی انجام شود.

برای مثال گرانولی خریداری شده است گرید 020 بندر امام, می خواهیم مطمئن باشیم که مواد به اصطلاح آف گرید نبوده لذا بایست قبل از کار تولید محصول مورد نظر برای مثال فیلم های بسته بندی بایست از صحت MFI اعلام شده توسط پتروشیمی مطمئن گردید تا مانع از افت کیفیت محصول تولید شد.

در مورد مواد بازیافتی امروزه در دنیا استفاده از پلاستیک های بازیافتی به عنوان ماده اولیه روز به روز بیشتر می گردد یکی از دلایل این موضع در دسترس بودن و مصرف بالای پلاستیک در زندگی روزمره می باشد.

ارتقاء کیفیت این مواد یکی از اهداف مهم صنعت بازیافت پلاستیک ها می باشد.
نکته مهم دیگر این است که تعیین گرید این مواد( یعنی مورد مصرف پس از بازیافت) به راحتی بوسیله تعیین دستگاه اندازه گیری MFI یا پلاستومر  امکان پذیر است تا مشخص نماید برای چه کاربردی مناسب است تولید ورق,فیلم ,قطعات بادی و قطعات تزریقی .

ضمنا با استفاده از یکسری افزودنی ها و مستربچ ها نظیر رطوبت گیر ,پایدار کنند ها ,آنتی اکسیدان و غیره می توان کیفیت این مواد بازیافتی را بالاتر برد. تاثیر این مواد بر گرانروی گرانول های بازیافتی بسیار مهم است. در برخی موارد این مواد بازیافتی را با گرانول های نو پتروشیمی با یک درصد مشخص مخلوط می نمایند.

 

 

 

مشکل راه حل
در خرید مواد نو پتروشیمی چطور تشخیص بدهیم که آف گرید است یا نو؟

 

 

 

آزمایش کردن با دستگاه MFI

 

چطور تشخیص دهیم مواد بازیافتی پس از گرانول شدن برای چه کاری مناسب است تزریق تولید ورق لوله و غیره؟
در زمان اختلاط مواد نو با مستربچ ها و مواد افزودنی چگونه تشخیص دهیم که نرمتر شده یا سخت تر؟
در زمان آلیاژ سازی پلاستیک های مختلف چگونه تشخیص دهیم پس از عملیات اختلاط برای چه فرایندی مناسب است:تزریق ,لوله, ورق, فیلم و غیره
قطعه ای ساخته شده ولی به علت نداشتن خواص لازم نظیر شکنندگی, استحکام کششی پایین و غیره برگشت می خورد. آزمایشات بر روی این قطعه انجام نشده و یا اگر انجام شده استاندارد نبوده و اشکال داشته است.  

 

 

 

انجام تست کشش طبق
استاندارد D638 ASTM
دستگاه کشش

درصد افزایش طول نمونه ساخته شده چقدر است؟
استحکام کششی آن چقدر است؟
نقطه شکست کجاست؟
پلاستیک چقرمه است ؟نرم است با شکننده ؟
مدول کششی چقدر است؟
نقطه تسلیم در کجا اتفاق می افتد.
می خواهید در جایی استخدام شوید و یا به دنبال ارتقاء شغلی هستید.
 

 

شناسنامه فنی برای محصولات خود ندارید و مرتبا خریداران از محصولات اشکال می گیرند و یا این که کیفیت محصولات شما یک زمان خوب است و زمان دیگر خیر. با انجام آزمایشات قبل از ارسال می توانید کنترل کیفیت بسیار خوبی داشته باشید.

                    دستگاه کشش و خمش
مانند نمونه گرانول تولید شده بازیافتمواد نو + مستربچ

قطعه ساخته شده چقدر می تواند خمش را تحمل نماید؟
چطور می توانم شناسنامه فنی برای محصول ایجاد کنیم؟

انجام تست خمش طبق
استاندارد D790ASTM
 

مشکل برای سختی سنجی
نریم و سختی نمونه تولید شده را نمی دانیم

 

افزودنی و مستربچی و یا کامپاندی برای افزایش مقاومت به ضربه خریداری شده است ولی پس از مصرف قطعه همچنان شکننده است با انجام آزمایشات اندازه گیری خواص متوجه می گردید که اشکال از کجاست؟

 

 

 

فروشنده و یا وارد کننده قطعه هستید و کیفیت قطعه یعنی استحکام آن و یا مقاومت در برابر ضربه , شکنندگی و ...تغییرکرده است و شرکت تولید کننده پذیرای این موضوع نیست اندازه گیری تست خواص می تواند به شما کمک کند
 

 

      

درباره‌ی پلیمر سبز

همچنین ببینید

وبینار بازیافت پلاستیک ها در سال 1402

بازیافت پلاستیک ها در سال 1402 این وبینار برگزارگردید با وارد کردن نام و تلفن …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *