آخرین خبرها

تاثیر دستگاه در بهره وری بازیافت پلاستیک ها

تاثیر دستگاه در بهره وری بازیافت پلاستیک ها

این وبینار برگزارگردید با وارد کردن نام و تلفن خود در قسمت زیر لینک  ویدئوهای این وبینار برای شما sms خواهد شد:

لطفا کمی صبر کنید

نگاهی به برنامه زنده

تاثیر دستگاه در بهره وری بازیافت پلاستیک ها

میزبان

خانم مهندس فاطمه ارشادی

مخاطب

مدیران و کارآفرینان و علاقمندان و صاحبان کارکاه و سرمایه گذاران‌ و دانشجویان

تاریخ شروع و مدت زمان

19اردیبهشت 1402 و 60 دقیقه

نوع برگزاری

لایو در اسکای روم و آپارات

میهمان

آقای مهندس کشاورز

سلام دوست عزیز به وبینارتاثیر دستگاه در بهره وری بازیافت پلاستیک هاخوش اومدین

 

تاثیر دستگاه در بهره وری بازیافت پلاستیک ها

چند روز پیش در یکی از صفحات اجتماعی فیلمی از یک فعال بازیافت پلاستیک در یک کارگاه شستشو و بازیافت پلاستیک دیدم که ایشان با سبد, پلاستیک های خرد شده توسط آسیاب را از یک مخزن شستشو برمیداشت. سوال این است آیا هنوز این نوع بازیافت کردن با هزینه های نیروی انسانی و انرژی و اجاره های سنگین و غیره ... جواب میده؟ در حالی که بسیاری از برادران افغانی که مدل سنتی کار کردن را در ایران گسترش دادن, امروزه به استفاده از دستگاههای مکانیزه روی آورده اند. واقعا با این مدل کارکردن چند تن در روز می توان شستشو داد؟کیفیت مواد شستشو داده شده چقدر است؟ در بازار رقابتی که کیفیت و سرعت تولید اهمیت پیدا کرده است با ماشین آلات یا بهتر بگوییم با ابزار سنتی چه میزان می توان پلاستیک ها را شستشو و گرانول کرد؟

در نظر داشته باشید که مدل کار بازیافت پلاستیک ها به این صورت است که براساس تناژ خارج شده از کارگاه بازیافت پلاستیک به یک فعال بازیافت پرداخت می گردد. و اگر این میزان از حدی کمتر باشد اصلا توجیه اقتصادی ندارد.

برای مثال در یک کارگاه بازیافت نایلون ها اگر تناژ کندر تولید شده در ماه از 70 الی 80 تن کمتر باشد فعال بازیافت پلاستیک اصلا قادر به پرداخت هزینهای کارگر, خرید بار .... نخواهد بود.

به همین علت عرض می کنیم که نه تنها استفاده ازماشین آلات بازیافت پلاستیک ها در سودآوری کار بازیافت پلاستیک ها بسیار موثر و مهم می باشند. بلکه به روز بودن ماشین آلات بازیافت پلاستیک هم حائز اهمیت است. دستگاههایی که برق, آب و نیروی انسانی کمتری نیاز دارند, خواهان بیشتری دارند. و اگرچه ممکن است به ظاهر در ابتداء سرمایه گزاری یا خرید این چنین دستگاههای بازیافت پلاستیک سرمایه بیشتری نیاز داشته باشند ولی بازگشت سرمایه سریعتری دارند. نکته بعدی در خرید ماشین آلات بازیافت پلاستیک ها چند کاره بودن آنها به جای تک کاره بودن است. یعنی مثلا آسیاب پلاستیکی که بتواند هم پلاستیک های سخت, هم پلاستیک های نرم و هم پلاستیک های نیمه سخت را بازیافت نماید و ضمنا کلوخه ها را نیز آسیاب نماید طرفدار بیشتری دارد تا آسیابی که مثلا تنها برای فقط آسیاب کردن بادی و لاک و غیره باشد.

در این وبینار آقای کشاورز فعال صنعت بازیافت پلاستیک ها در زمینه تولید گرانول در شمال کشور, با استفاده از  آسیاب چندکاره دهنه 80 سرعت کار و دغدغه تامین مواد اولیه را برای خود حل نموده است و تجربیات موفق خود را برای علاقمندان به اشتراک می گذارند.

به قید قرعه به دوستانی که در این لایو شرکت میکنند کتاب جداسازی پلاستیک هاازخانم مهندس ارشادی هدیه داده میشود

برای ورود به اسکای روم نام خود را وارد کرده و به صورت مهمان تشریف بیاورید

درباره‌ی پلیمر سبز

همچنین ببینید

t5

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *