آخرین خبرها

راههای شناسایی وجداسازی پلاستیک ها

راههای شناسایی وجداسازی پلاستیک ها

نگاهی به برنامه زنده

راههای شناسایی و جداسازی پلاستیک ها

میزبان

خانم مهندس فاطمه ارشادی

مخاطب

مدیران و کارآفرینان و علاقمندان و صاحبان کارکاه و سرمایه گذاران‌ و دانشجویان

تاریخ شروع و مدت زمان

13اردیبهشت 1402 و 60 دقیقه

نوع برگزاری

لایو در اسکای روم و آپارات

میهمان

آقای مهندس نعمتی

سلام دوست عزیز به وبینار راه های شناسایی و جداسازی ضایعات پلاستیک ها خوش اومدین

 

این وبینار به پایان رسیده دوست عزیز برای دانلود فیلم های اون به پایین صفحه مراجعه کنین

فعالیت در صنعت بازیافت پلاستیک ها بدون شناسایی و جداسازی ضایعات پلاستیک کاری پرضرر بهتراست بگوییم نشدنی است. اگر جنس پلاستیک درست تشخیص داده نشود تمام مسیر بازیافت پلاستیک ها از خرید ضایعات پلاستیک تا آسیاب و گرانول و در انتهای تولید محصول پلاستیکی نظیر نایلون, لوله, طناب, ورق, قطعات تزریق و....دچار مشکل می گردد.

دلیل ان موضوع تنوع بسیار زیاد پلاستیک ها می باشد و منشاء این تنوع تولیدات مواد پلیمری پتروشیمی ها است مثلا ظروف پلاستیک شفاف از 5 نوع پلاستیک تشکیل شده اند. مثال دیگر قطعات تزریقی از درب بطری تا ظروف آشپزخانه و قطعات خودرو حداقل از 10 نوع پلاستیک تشکیل شده اند. یک مثال دیگر ظروف لبنی می باشند که حداقل از سه دسته مواد تشکیل شده است. پلی اتیلن, پلی پروپیلن و های ایمپکت.  پس یک محصول پلیمری از دسته پلاستیک ها می تواند از چندین نوع مواد پایه ساخته شود. نکته بسیار بسیار مهم این است که به دنبال تنوع در جنس تنوع در قیمت هم داریم. و چون ملاک وزنی خرید و فروش در صنعت بازیافت پلاستیک ها تولید تن است و کمترین نوع ضایعات از نظر قیمت مثلا 4000 تومان است. برای مثال اگر  10 تن به اشتباه خریداری شود موجب 40.000.0000  تومان ضرر می گردد. پس شناسایی پلاستیک ها بسیار مهم است که خود این موضوع مقدمه ای برای جداسازی ضایعات پلاستیک می باشد.

 

روش های شناسایی به دو دسته تقسیم می شوند:

روش های شناسایی دستگاهی

روش های سریع شناسایی پلاستیک ها

و نکته جذاب این موضوع این است که با روش های سریع شناسایی پلاستک ها حتا در کارگاه, کارخانه و دفتر محل کار بدون مراجعه به آزمایشگاه می توان پلاستیک ها را به درستی اصولی و علمی شناسایی نمود.

در این وبینار آقای مهندس نعمتی مشاور,نویسنده و متخصص شناسایی پیشرفته پلیمر ها و پلاستیک ها مطالب بسیار آموزنده ای را به شما آموزش می دهند.

به قید قرعه به دوستانی که در این لایو شرکت میکنند کتاب روشهای سریع آنالیز وشناسایی  جناب مهندس نعمتی + پکیج فرمولاسیون هدیه داده میشود

برای ورود به اسکای روم نام خود را وارد کرده و به صورت مهمان تشریف بیاورید

با وارد کردن نام و تلفن خود در قسمت پایین فیلم های این وبینار و لینک وبینار برای شما ارسال خواهد شد:

لطفا کمی صبر کنید

درباره‌ی پلیمر سبز

همچنین ببینید

t5

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *