آخرین خبرها
خانه / مقالات / پلاستیک ها / ۱۰۷- خواص حرارتی و مکانیکی پت

۱۰۷- خواص حرارتی و مکانیکی پت

خواص حرارتی پلی (اتیلن ترفتالات):

حضور حلقه بنزنی در واحد ساختاری پلی (اتیلن ترفتالات)، خواص حرارتی برجسته ای را به آن می بخشند، از آن جمله می توان به گستره ذوب بالا، درجه حرارت انتقال شیشه ای نسبتا زیاد و آستانه تخریب حرارتی بالای آن اشاره نمود.

دمای ذوب بالا، درجه حرارت انتقال شیشه ای زیاد, شفافشت و زیبایی ظاهری، تحمل فشار، بی خط بودن از نظر سمیت و مجاز بودن از نظر تماس با مواد غذایی، مقاوت در برابر عبور گاز دی اکسید کربن و قابلیت عایق الکتریکی عالی از ویژگی های مهم این پلاستیک به حساب می آید.

از فیلم های پت به خاطر پایداری در برابر گرما نداشتن سمیت، بو و مزه در امور بسته بندی استفاده می شود.

پلی اتیلن ترفتالات یک پلیمر نیمه بلوری است که مانند هر پلاستیک بلوری دیگر درجه بلورینگی روی خواص آن اثر مستقیم دارد. این پلاستیک از جمله معدود پلاستیک هایی است که درجه بلورینگی آن توسط فرایند می تواند کنترل شود، در حالی که برخی از پلاستیک های بلوری دیگر مانند پلی استال و نایلون ها در حین سرد شدن به صورت خود به خود بلوری می شود و از این روش نمی توانند تحت این فرایند قرار گیرند.

 

خواص مکانیکی پلی (اتیلن ترفتالات):

پت از پلاستیک های پر مصرف در صنعت پلاستیک می باشد که خواص مکانیکی خوب، پایداری ابعادی و استحکام بالای این پلیمر باعث شده که فشار بیش از ۱۰۰ psi را تحمل کرده و نیز در مقابل عبور گاز CO2 از خود مقاومت خوبی نشان دهد، به همین دلیل است PET برای نگهداری انواع نوشیدنیهای دارای گاز کربنیک مورد استفاده قرار می گیرد و به عنوان بهترین جایگزین شیشه برای بطری نوشابه ها شناخته شده است. به دلیل درجه حرارت ذوب کریستالی بالای این پلیمر، و دمای انتقال شیشیه ای نسبتا زیاد آن، این پلاستیک خواص مکانیکی خوب خود را تا حوالیC ° ۱۲۵  حفظ می کند.

 

 

تهیه و تنظیم از تیم پلیمرسبز

 

برای دریافت ادامه مقاله و دریافت کامل آن به صورت فایل pdf لطفا نام و ایمیل خودراوارد نمایید باتشکر.

لطفا کمی صبر کنید

 1 ستاره2 ستاره3 ستاره4 ستاره5 ستاره (1تعداد رای , میانگین: 5٫00 از 5)
Loading...

 

 

 

درباره‌ی پلیمر سبز

همچنین ببینید

۱۳۴ – دستگاه فلات تانک یا دستگاه لیبل گیر؟

فلات تانک یا لیبل گیر دستگاه فلات تانک یا لیبل گیر کدام درست تر است …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

error: www.polymeresabz.com
دوره گرانولسازی پیشرفته
+