آخرین خبرها
خانه / مقالات / بازیافت پلاستیک ها / ۱۷- توجه به ۱۲نکته هنگام خرید آسیاب

۱۷- توجه به ۱۲نکته هنگام خرید آسیاب


crusher15۱- اغلب آسیاب را دستگاه ساده ای می پندارند و معتقدند,همین که یک آسیاب کار کند برای خرید آن کافی است.در حالیکه آسیاب در یک خط بازیافت بسیار اهمیت دارد و بیشترین فشار مکانیکی روی این قسمت وارد می شود .برای روشن شدن موضوع اجازه بدهید مثالی بزنیم یک خط بازیافت به طور متوسط۱۰۰-۸۰ کیلو وات برق مصرف می کند که این مقدار مصرف مربوط به ۸-۱۰ عدد دستگاه است و نصف این مقدار تنها توسط یک آسیاب مصرف می گردد.

۲- حرکت سریع شفت برای آسیاب پلاستیکها ,باعث تکانهای شدید می گردد.برای سنگین کردن آن و مهار این تکانها از چند روش استفاده می شود یکی گذاشتن شاستی سنگین تر مثلا استفاده از ( ناودانی ۱۸-۲۰ ) به جای نبشی که موجب می گردد استحکام بدنه بالاتر باشد.دوم استفاده از دو لنگ به جای یک لنگ . این مسئله نیز باعث می شود از تعادل بهتری برخوردار باشد و کمتر به موتور فشار بیاورد و عمر مفید موتور بیشتر گردد و همچنین صدای کمتری ایجاد می شود.

۳- داشتن النگویی.اگر آسیاب دارای دو النگویی باشد , این النگو ها باعث می شود که تنشهای حاصله از کارکرد گرفته شده و به پیچ های بدنه کمتر فشار وارد می شود و هرز گردد.

۴- جنس تیغه ها نیز از دیگر مسائل مهم است که اگر با منیزیم آبکاری شوند نسبت به تنش مقاومت بیشتری داشته باشد دیرتر خورده و مصرف می شود .

۵- یک محافظ در پشت تیغه ها باشد. کار با آن برای مشتری راحت تر باشد و در مدت زمان کمتری صرف محکم کردن و قلاویز کردن گردد.

۶- در بسیاری از موارد در اثر وارد شدن فلزات تیغه ها شکسته و به بیرون پرت می شوند که باعث تلفات جانبی به اپراتور می گردد لذا از زیر بسته شدن تیغه ها به همراه محافظ امنیت بیشتری ایجاد می کند و از شدت آن می کاهد.

 ادامه مقاله مخصوص اعضاء سایت می باشد. برای خواندن بقیه مقاله عضو شوید و در صورتی که عضو هستید وارد شوید.

 

 

نویسنده:مهندس فرهاد ارشادی

ترجمه و تالیف: تیم پلیمرسبز

برای دریافت فایل pdf لطفا نام و ایمیل خودراوارد نمایید باتشکر.

نام (اجباری)

ایمیل (اجباری)

موبایل (اجباری)

 1 ستاره2 ستاره3 ستاره4 ستاره5 ستاره (4تعداد رای , میانگین: 3٫50 از 5)
Loading...

درباره‌ی پلیمر سبز

همچنین ببینید

۱۳۴ – دستگاه فلات تانک یا دستگاه لیبل گیر؟

فلات تانک یا لیبل گیر دستگاه فلات تانک یا لیبل گیر کدام درست تر است …

2 پیشنهادات

  1. قیمتها رو هم بنویسید لطفا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

error: www.polymeresabz.com