آخرین خبرها
خانه / مقالات / افزودنی ها و مستربچ / ۱۰۱- چگونه عمر قطعات پلاستیکی را افزایش دهیم؟

۱۰۱- چگونه عمر قطعات پلاستیکی را افزایش دهیم؟

 

پلاستیک ها ذاتا عایق هستند خصوصا" سطح پلاستیک مقاومت بسیار بالایی دارد و کاملا عایق جریان هستند. مقدار مقاومت سطح یک پلاستیک عبارتند از ۱۰ به توان ۱۰ تا ۱۰ به توان ۱۲ اهم بر مترمربع m^2/  Ω می باشد. این مقدار بیانگراین موضوع است که جریان واقعا نمی تواند از آن ها بگذرد.

نقش اول افزودنی آنتی استاتیک جلو گیری از تشکیل بار الکتریکی ساکن است که در نتیجه انتقال الکترون ها به سطح اتفاق می افتد.

 

101-1

 

 این الکتریسیته ساکن می تواند در طول فرایند کردن, انتقال, انبارداری و استفاده نهایی روی سطح یک قطعه به وجود آید. اصطکاک بین دو جسم یا شئ ( برای مثال معمولا یک جریان الکتریسیته ساکن با ولتاژ ۶۰۰۰ تا ۳۵۰۰۰ ولت به وجود می آورد.)

وقتی پلاستیک های محافظت نشده در تماس با مواد دیگری قرار می گیرند جریان الکتریکی بین سطح آنها ایجاد می شود. وقتی این مواد از یکدیگر جدا می شوند یک سطح, بار الکتریکی بیشتری نسبت به سطح دیگر می یابد. در بیشتر پلاستیک ها بار اضافی باعث به وجود آمدن مشکلات زیر می شود:

  • خطر آتش سوزی یا انفجار
  • مشکلات هنگام جداسازی از قالب یا چسبندگی قالب
  • خسارت به اجزاء الکتریکی
  • جذب گرد و خاک

وظیفه اصلی آنتی استاتیک جلوگیری و یا ممانعت از تولید جریان الکتریکی ساکن است دومین مزیت ضد الکتریسته ساکن ایجاد فرایند پذیری بهتری می باشد به نحوی که راحت تر از قالب جدا شود و این وظیفه یا نقش را به خوبی روان کننده های داخلی یا خارجی انجام می دهند. بنابراین در کاربردهای ویژه افزودنی های آنتی استاتیک می توانند به عنوان روان کننده یا عامل لیز کننده یا رها ساز از قالب ایفای نقش کنند.

هدف از این مقاله ارائه مواد برای افزودنی آنتی استاتیک و بازار استفاده از این مواد و شرکت های تولید کننده در جهان می باشند.

 

 ادامه مقاله مخصوص اعضاء سایت می باشد. برای خواندن بقیه مقاله عضو شوید و در صورتی که عضو هستید وارد شوید.

1 ستاره2 ستاره3 ستاره4 ستاره5 ستاره (1تعداد رای , میانگین: 5٫00 از 5)
Loading...

 

m_c     

درباره‌ی پلیمر سبز

همچنین ببینید

۱۳۴ – دستگاه فلات تانک یا دستگاه لیبل گیر؟

فلات تانک یا لیبل گیر دستگاه فلات تانک یا لیبل گیر کدام درست تر است …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

error: www.polymeresabz.com
دوره گرانولسازی پیشرفته
+