آخرین خبرها
خانه / مقالات / بازیافت پلاستیک ها / ۱۱۴- ۹ نکته تکمیلی در مورد دستگاه گرانول ساز

۱۱۴- ۹ نکته تکمیلی در مورد دستگاه گرانول ساز

دستگاه گرانولساز ارزش افزوده زیادی در صنعت بازیافت ایجاد می کند. وظیفه این دستگاه تبدیل پرک به گرانول و یا ضایعات پلاستیک به گرانول می باشد. این گرانول ها مجددا در صنعت تولید ورق, فیلم, لوله و قطعات تزریقی استفاده می شوند. قیمت های متفاوتی از این محصول در بازار وجود دارد ( از ۲۰ الی ۳۰ ۱۰۰میلیون تومان تا بیشتر). علت تفاوت اینها در چیست؟

قبلا در مقاله شماره ۷۵ سایت با لینک زیر توضیحات مفصلی در مورد دستگاه گرانول ساز تهیه شده بود که بسیار مورد استقبال اعضاء سایت قرار گرفت امروز مطالب کامل تری برای این موضوع در نظر گرفته شده است که مطابق بازار ایران و دستگاههای معمول و رایج می باشد.

لینک مقاله ۷۵: به چه نکاتی هنگام خرید گرانولساز توجه می کنیم؟

گرانولساز 2

 

جزئیات دستگاه گرانولساز که بطور خلاصه در موارد زیر پرداخته می شود:

۱- پیچ گرانولساز مهمترین و گرانترین قسمت دستگاه گرانولساز است که به دلیل اینکه دائما" با مذاب پلیمری ۲۲۰-۲۵۰ درجه سانتی گراد در ارتباط است, حتما باید از جنس فولاد ضد خوردگی باشد. مثلا از جنس VCN باشد که پرداخت شده است تا مواد راحت تر در آن جریان یابند و هم عمر طولانی تری داشته باشد. در برخی موارد سازندگان دستگاهها از فولاد MO40 استفاده میکنند که این فولاد به علت اینکه ضد خوردگی نیست بنابر این عمر پیچ کوتاهی دارد. همانطور که مستحضرید پیچ گرانول ساز دارای گامهایی می باشد که این گامها دارای فراز و فرودهایی هستند در پیچ های ضعیف پس از مدتی تاج این گامها از بین می رود و در حقیقت پیچ کارایی خود را از دست می دهد و نیاز به جایگزین کردن پیچ نو و جدید به جای قبلی دارد. این موضوع هزینه زیادی را بر صاحب دستگاه تحمیل می نماید. اما در پیچ هایی که از فولاد VCNاستفاده می نمایند عمر دستگاه حداقل ۸ سال با کار پیوسته و مداوم می باشد.
یکی از نکات اساسی و مهمی که خریدار هنگام خرید دستگاه گرانول ساز حتما باید از فروشنده پرسو جو و سوال نماید جنس ماردون و یا پیچ می باشد.

 ادامه مقاله مخصوص اعضاء سایت می باشد. برای خواندن بقیه مقاله عضو شوید و در صورتی که عضو هستید وارد شوید.

1 ستاره2 ستاره3 ستاره4 ستاره5 ستاره (4تعداد رای , میانگین: 4٫00 از 5)
Loading...

 

 

 

 

 

درباره‌ی پلیمر سبز

همچنین ببینید

۱۲۷- قسمت دوم اندازه‌گیری‌های افزودنی‌های ایجاد مقاومت در برابر خراش

در حال حاضر در صنعت خودرو‌سازی تست‌های مختلفی برای ارزیابی میزان مقاومت به خراش وجود …

پاسخ دهید

error: www.polymeresabz.com