آخرین خبرها
خانه / مقالات / بازیافت پلاستیک ها / ۱۳۱-مقاله راهکارهای بهبود خواص ABS های بازیافتی(۲)

۱۳۱-مقاله راهکارهای بهبود خواص ABS های بازیافتی(۲)

با توجه به توضیحات ارائه شده در بالا و کاهش خواص مکانیکی ABS های بازیافتی روش های گوناگونی برای بهبود خواص این پلیمر توسعه داده شده اند. از جمله این روش های می توان به افزودن درصدی از انواع ABS نو به مواد بازیافتی و بهبود خواص مجموعه بازیافتی/ نو و اضافه کردن عوامل بهبود دهنده که در ادامه معرفی می شوند اشاره نمود. هر چند معمولا به دلیل شناخته نبودن نوع ABS بازیافتی و عدم سازگاری ساختاری آن یا انواع ABS نو، یا با مواد بهبود دهنده، افزایش خواص انواع بازیافتی کار مشکلی است و بایستی با بررسی های کارشناسی این کار انجام پذیرد.

افزودن ABS نو:

نمودار زیر اثر افزایش ABS بازیافتی را بر MFI نمونه نو نشان می دهد. همانگونه که دیده می شود با افزودن نوع بازیافتی MFI افزایش می یابد و در نتیجه خواص مکانیکی کاهش می یابد. بنا بر کاربرد و خواص مورد نظر بایستی درصد مناسب از ABS نو که به نوع بازیافتی افزوده می شود را تعیین نمود.

حروف R1,R2,R3 نشان دهنده تعداد دفعات فرآیند شکل دهی است. (با هر بار فرآیند شکل دهی شدت تخریب و افت خواص مکانیکی بیشتر خواهد شد.)

 

 

 

 

 

در نمودار زیر HDT مخلوط ABS نو و بازیافتی قرار داده شده است که روندی برعکس MFI را دارد. در حقیقت با افزودن ABS بازیافتی HDT کاهش می یابد و این امر موجب می شود که در حین کاربرد دمایی که قطعه تغییر شکل می دهد به دماهای پایین تر در مقایسه با نمونه ABS نو منتقل شود.

 

 

 

نمودار زیر مدول کششی مخلوط ABS نو و نوع بازیافتی را نشان می دهد. در حقیقت ABS بازیافتی خواص مکانیکی ضعیف تری دارد که با افزودن ABS نو تا حدی بهبود می یابد.

 

 

 

 

دو نمودار زیر به ترتیب ازدیاد طول در پارگی و مقاومت به ضربه را نشان می دهند که روندی مشابه مدول کششی دارند.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

تهیه و تنظیم از تیم پلیمرسبز

 

برای دریافت ادامه مقاله و دریافت کامل آن به صورت فایل pdf لطفا نام و ایمیل خودراوارد نمایید باتشکر.

نام (اجباری)

ایمیل (اجباری)

موبایل (اجباری)

 1 ستاره2 ستاره3 ستاره4 ستاره5 ستاره (تا حالا رای داده نشده است)
Loading...

 

 

درباره‌ی پلیمر سبز

همچنین ببینید

۱۲۸-چگونه از عرق کردن پلاستیک ها جلوگیری نماییم؟

مقدمه تشکیل بخار بر روی فیلم ها و ورق های پلاستیکی نتیجه چگالش بخار آب …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

error: www.polymeresabz.com