آخرین خبرها
خانه / دسته‌بندی نشده / ۹ نکته تکمیلی و مهم در مورد دستگاه گرانول ساز

۹ نکته تکمیلی و مهم در مورد دستگاه گرانول ساز

دستگاه گرانولساز ارزش افزوده زیادی در صنعت بازیافت ایجاد می کند. وظیفه این دستگاه تبدیل پرک به گرانول و یا ضایعات پلاستیک به گرانول می باشد. این گرانول ها مجددا در صنعت تولید ورق, فیلم, لوله و قطعات تزریقی استفاده می شوند. قیمت های متفاوتی از این محصول در بازار وجود دارد ( از ۲۰ الی ۳۰ ۱۰۰میلیون تومان تا بیشتر). علت تفاوت اینها در چیست؟

قبلا در مقاله شماره ۷۵ سایت با لینک زیر توضیحات مفصلی در مورد دستگاه گرانول ساز تهیه شده بود که بسیار مورد استقبال اعضاء سایت قرار گرفت امروز مطالب کامل تری برای این موضوع در نظر گرفته شده است که مطابق بازار ایران و دستگاههای معمول و رایج می باشد.

لینک مقاله ۷۵: به چه نکاتی هنگام خرید گرانولساز توجه می کنیم؟

گرانولساز 2

 

جزئیات دستگاه گرانولساز که بطور خلاصه در موارد زیر پرداخته می شود:

۱- پیچ گرانولساز مهمترین و گرانترین قسمت دستگاه گرانولساز است که به دلیل اینکه دائما" با مذاب پلیمری ۲۲۰-۲۵۰ درجه سانتی گراد در ارتباط است, حتما باید از جنس فولاد ضد خوردگی باشد. مثلا از جنس VCN باشد که پرداخت شده است تا مواد راحت تر در آن جریان یابند و هم عمر طولانی تری داشته باشد. در برخی موارد سازندگان دستگاهها از فولاد MO40 استفاده میکنند که این فولاد به علت اینکه ضد خوردگی نیست بنابر این عمر پیچ کوتاهی دارد. همانطور که مستحضرید پیچ گرانول ساز دارای گامهایی می باشد که این گامها دارای فراز و فرودهایی هستند در پیچ های ضعیف پس از مدتی تاج این گامها از بین می رود و در حقیقت پیچ کارایی خود را از دست می دهد و نیاز به جایگزین کردن پیچ نو و جدید به جای قبلی دارد. این موضوع هزینه زیادی را بر صاحب دستگاه تحمیل می نماید. اما در پیچ هایی که از فولاد VCNاستفاده می نمایند عمر دستگاه حداقل ۸ سال با کار پیوسته و مداوم می باشد.یکی از نکات اساسی و مهمی که خریدار هنگام خرید دستگاه گرانول ساز حتما باید از فروشنده پرسو جو و سوال نماید جنس ماردون و یا پیچ می باشد.

۲- سیلندر اطراف ماردون نیز باید از جنس خشکه گرم کار باشد یعنی با دیدن حرارت تغییری در آن ایجاد نشود. سیلند به دلیل اینکه پیچ در درون آن قرار گرفته است مرتب در تماس با حرارت است, این حرارت نباید موجب دگرگونی و تغییری در ساختار آن شود. معمولا آهن در برابر حرارت ذوب می شود. اما اگر از جنس اصطلاحا خشکه گرم کار باشد با حرارت سخت تر هم می گردد.

۳- وظیفه پیچ گرانول ساز دریافت مواد , ذوب کردن و پمپاژ آن به خارج می باشد. اگر دمای پیج تنظیم و کنترل نگردد ممکن است مواد خام باشد به درستی ذوب نگردد و در برخی موارد حتا در صورت دمای زیاد تخریب گردد و بسوزد. بنابراین حتما باید دمای پیچ کنترل شود. برای این موضوع ۵زوم یا منطقه حرارتی باید برای کنترل دمای پیچ در نظر گرفته شود که ۴ تای اینها دمای پیچ را تنظیم می کند و آخری دمای فیلتر را کنترل می نماید وجود کنترلگر های بیشتر بر روی پیج حرارتی موجب کنترل بیشتر فرایند می گردد.

۴- فیلتر یا صافی : مواد بازیافتی توسط دستگاه گرانولساز,گرانول می شوند . حتما باید قبل از خروج از دستگاه و بریده شدن توسط کاتر از فیلتر تا صافی بگذرند. وجود فیلتر بر کیفیت گرانول ها بسیار تاثیر گذار است. در برخی موارد اپراتور های دستگاه گرانول برای افزایش سرعت کار صافی را از روی هد دستگاه بر می دارند که موجب کاهش کیفیت گرانول های تولیدی می گردد. بنابر این استفاده از صافی یا فیلتر یا توری در جلوی دستگاه الزامی است و یک دستگاه گرانولساز باید حد اقل یک توری ۸۰ داشته باشد.

۵- سیستم تعویض فیلتر: به علت اینکه اجسام خارجی موجود در مذاب پلیمری اجازه عبور نمی دهند, به عبارت دیگر به طور پیوسته گرفته می شود, باید سیستمی برای تعویض توری یا فیلتر داشته باشد و این سیستم تعویض باید به گونه ای باشد که از اپراتور زمان کمتری برای تعویض آن بگیرد. البته انواع مختلفی وجود دارد ولی بهترین نوع آن خشابی و بهتر از آن فیلتر رشته پیوسته می باشد.
در  فیلتر از نوع خشابی از نوع اهرم اتوماتیک (نوع دستی آن نیز وجود دارد ) می توان توری یا فیلتر را عوض کرد اما رشته ها قطع می گردد. ولی در نوع رشته پیوسته در زمان تعویض توری یا فیلتر, بدون قطع رشته, فیلتر عوض شده و فیلتر جدید جایگزین آن می گردد.

۶- کاتر گرانول ساز نیز از اهمیت ویژه ای برخوردار است در واقع یکی از عوامل تاثیر گذار در شکل نهایی گرانول ساز می باشد. یکی از کاترها یا تیغه هایی که برای این موضوع پیشنهاد می گردد. کاتر خورشیدی است از مزیت های این کاتر عبارتند از :

الف) اگر این کاتر در جلوی هر دستگاهی گذاشته شود نیازی به تعویض فلکه ندارد. اندازه خروجی رشته ها یک دست و یک میزان می باشد در انواع دیگر مثلا کاتر دو موتره آسیابی اولا رشته های کلفت تری می دهد .
ثانیا" یک اندازه نیستند برای مثال زمانی که فیلتر یا صافی تمیز است و فشار مواد بهتر است رشته ها کلفت تر می گردد ولی زمانی که فیلتر ها می گیرند رشته ها نازکتر می گردد. بنابراین اپراتور مجبور می گردد فلکه را باز کند توری را خارج کرده تمیز و مجددا نصب نماید.

ب) درهنگام فروش گرانول ها به دلیل شکیلتر بودن گرانول های بریده شده توسط کاتر خورشیدی, به اصطلاح مشتری پسندتر می باشد.

۷- از عوامل دیگر برای تولید گرانول با کیفیت ,تعبیه قسمت گازگیر در دستگاه گرانول ساز می باشد که موجب می گردد تا حبابی درون گرانول باقی نماند و ضمنا اگر گاز خارج نشود سبب می گردد فشار گاز خروجی سبب انداختن جلوی دستگاه می گردد.

  1. از موضوعات دیگر تنظیم سرعت پیچ گرانول ساز می باشد در برخی موارد برای افزایش ظرفیت دستگاه سرعت پیچ را افزایش می دهند این موضوع در سرعت های بالا اگرچه ظاهرا" سبب افزایش خروجی می گردد اما از طرف دیگر موجب خام بودن مواد نیز می گردد. به عبارت بهتر مواد پلیمری که در درون پیچ ریخته می شوند می بایست فرصت کافی برای ذوب شدن کامل داشته باشند.
  2. استفاده از گیربکس سه محوره به جای دو محوره از دیگر نکات است که حتما باید به آن توجه نمود .گیربکس سه محوره موجب می گردد تا موتور دیرتر زیر بار بماند و اتلاف نیروی موتور کاهش می یابد.

 

منبع:www.polymeresabz.com
مولف: فاطمه ارشادی

 

 

 

درباره‌ی polymersabz

همچنین ببینید

سلام دوست عزیز: یک فیلم یک ساعته با موضوع چند پایه پلیمری و چند افزودنی …

پاسخ دهید